Для друку поліграфічних альбомів і класичних фотокниг використовується принципово різне устаткування, технологія відтворення зображення і папір, що від початку слід враховувати при підготовці файлів.
Класична фотокнига друкується способом хімічного (мокрого) друку, в ній використовується спеціальний папір зі світлочутливою емульсією і не використовується ні грама фарби. Саме завдяки цьому при друці у професійній лабораторії виходить якісна фотографія з широким колірним охопленням і плавними тоновими переходами. За якістю зображення хімічний метод до сих пір вважається еталонним.
Кожен розворот фотокниги – це окрема фотографія, з єдиною площиною друку на твердих сторінках на основі пластику товщиною від 0,12 мм до 1 мм. зі згином і без розриву по центру. В результаті фотокнига розкривається на 180 градусів. Це дозволяє використовувати при верстці весь розворот цілком. Багатий вибір обкладинок (текстиль, шкірзам, натуральна шкіра), декору (тиснення, металеві шильди з гравіюванням чи фотодрук на металі, паспарту, фото на холсті, надписи акрилом).
Плюси технології:
1) якісний хімічний фотодрук.
2) щільна основа: фотографії не помнуться, не затруться і не втратять яскравість.
3) розкриття книги на 180 градусів без розривів.
4) довговічність.
Мінуси технології:
1) це дорогий продукт (ціна відносно вище, ніж у поліграфічних книг).
2) наявність основи робить книгу важчою.
Поліграфічні альбоми друкуються на поліграфічному обладнанні – такий друк називається «повноколірним» (тріадним). Фарби наносяться на папір і не змішуються, утворюючи зображення точками (растром) одна поруч з іншою. В поліграфії можлива невелика зернистість, якщо зображення не ідеальної якості. Двосторонній друк поліграфічного альбому відбувається на крейдованому папері щільністю від 150 до 200 г/м2, які потім збираються в блок і надійно прошиваються. На відміну від класичної фотокниги, в поліграфічному альбомі листи йдуть в основу корінця. І це обов’язково варто враховувати при підготовці макета, оскільки такий тип збірки не дозволяє розмістити фото на весь розворот через розрив між сторінками. Обкладинка може бути із шкірзаму, тектилю та фотообкладинка.
Плюси технології:
1) велика кількість сторінок;
2) через друк на крейдованому папері така книга відносно легка;
3) швидкість виробництва;
4) розкриття книги на 180 градусів при виборі поліграфічного альбому Layflat
Мінуси технології:
1) в поліграфії кольоропередача нижча на 20-25%, ніж у фотографій, надрукованих хімічним способом.
2) сторінки скріплені в корінець, не можна розмістити панорамне фото на весь розворот.